Strona internetowa Szkoły Podstawowej w Krauszowie
Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Strona Główna - Nasza kadra - Kontakt - E-dziennik - Galeria - Szukaj
Search   
SZKOŁA
E-dziennik

Patron

Osiągnięcia

Historia

Kronika

Certyfikaty

Biblioteka

Logopeda i pedagog
Dokumenty
Statut szkoły

Program wychowawczo-profilaktyczny

Wymagania edukacyjne

Rekrutacja
RODZICE
E-dziennik

Dodatkowe dni wolne

Programy profilaktyczne

E-dziennik - instrukcja


Rekrutacja
Klauzula Informacyjna
Inspektor Danych Osobowych: Wiesław Kowalski
Kontakt: inspektor@cbi24.pl


KLAUZULA INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORMACYJNA - MONITORING

KLAUZULA INFORMACYJNA - REKRUTACJA DO SZKOŁY

MONITORING NA TERENIE SZKOŁY
Rekrutacja
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Dzień Świetego Walentego

14 lutego 2020 r. od rana panował specyficzny dla tego dnia nastrój. Większość uczniów ubrało się w kolorze czerwonym lub miało aplikacje w kształcie serc na ubraniach, dzięki temu byli w tym dniu zwolnieni z odpowiedzi. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. A. Kapuśniak przybrali w serca korytarze szkolne. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję – Skrzynkę Walentynkową, do której uczniowie mogli wrzucać listy i kartki z życzeniami. W dniu Świętego Walentego poczta została doręczona do adresatów przez walentynkowych listonoszy.

Tego dnia uczniowie klasy V uczestniczyli w nietypowej lekcji zajęć z wychowawcą zorganizowanej przez p. U. Kułach. Lekcja została przygotowana w oparciu o metodę „Escape room” według scenariusza autorstwa Kseni Erdmann i Wojciecha Wątora. Sala lekcyjna przeobraziła się w pokój zagadek, motywem przewodnim były Walentynki. Uczniowie rozwiązywali przeróżne zagadki nawiązujące do różnych dziedzin nauki. Pojawiły się elementy z języka polskiego – fragment dramatu Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia” (pocztówka z kodem, w którym należało podmienić litery), z matematyki – podstawowe działania matematyczne (zadania zapisane w kodach QR), z chemii – liczba atomowa pierwiastków związku chemicznego Fenyloetyloaminy, z historii – życiorys Świętego Walentego (część tekstu zakodowana alfabetem Morse’a), z biologii – budowa serca z nazwami polskimi i łacińskimi (krzyżówka), z geografii – mapa Europy, z muzyki – piosenka HAPPYSAD pt. „Zanim pójdę”, z języków obcych – słowo „kocham cię” zapisane w różnych językach europejskich i nie tylko. Najistotniejszym próbą dla dzieci była współpraca w grupie oraz chęć osiągnięcia sukcesu, co nie było łatwe, ponieważ musieli ścigać się z czasem. Na rozwiązanie kilku zagadek dzieci miały tylko 45 minut. Ścisła współpraca ostatecznie doprowadziła uczestników zabawy do odgadnięcia czterocyfrowego hasła do kłódki umożliwiającego otwarcie skrzynki ze słodką niespodzianką."Miłość, to nie pluszowy miś, ani kwiaty.
To też nie diabeł rogaty. (...)
Miłość, to żaden film w żadnym kinie.
Ani róże, ani całusy małe, duże,
ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze."

HAPPYSAD „Zanim pójdę”


 Dodane przez Linka1971 dnia luty 20 2020 22:17:07 ˇ 1 Czytań Drukuj
Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia 2020 r. Remiza OSP w Krauszowie zapełniła się gośćmi. Okazją do tak licznego spotkania były obchody Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III i ich wychowawców. Najmłodsi zaprezentowali się w dowcipnych scenkach rodzajowych i zebrali zasłużone brawa. Klasa I i II wystąpiła w repertuarze wokalno- recytatorskim. Nie zabrakło również tańców. Najstarsi przedstawili program z elementami ludowymi. Dowcipne skecze wywołały salwy śmiechu. Po występach na gości i dzieci czekała miła niespodzianka. Zdobywczyni II miejsca IV Przeglądu Artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich panie z KGW z Długopola zaprezentowały pełną humoru scenkę z kiszenia kapusty. Zaprezentowane dawne zwyczaje jeszcze przez kilka dni przewijały się w dyskusjach dzieci. Na zakończenie dzieci obdarowały swoje ukochane babci i dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Panie z Trójek Klasowych przygotowały dla gości i dzieci słodki poczęstunek.

 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 28 2020 21:46:41 ˇ 10 Czytań Drukuj
Jaseła w remizie OSP w Krauszowie

W sobotni wieczór 25 stycznia 2019 r. na Remizie OSP w Krauszowie uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki wystąpili w przedstawieniu jasełkowym pt. „Maleńka przyszła miłość” według scenariusza i reżyserii p. Renaty Lipkowskiej. Oprawę muzyczną zapewniła p. Celina Błaszczyk oraz Zespół Góralski p. Włodzimierza Majerskiego.

W tegorocznym spektaklu nie zabrakło postaci, które kojarzą się z „klasycznymi” jasełkami. Na scenie pojawiły się również takie postacie jak: Maksymilian Kolbe, Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko. Poszczególne sceny ukazywały walkę dobra ze złem, którą zakończy przyjście Jezusa wprowadzając pokój i miłość na Ziemi. Występ młodych aktorów znalazł uznanie w oczach widzów i został nagrodzony gromkimi brawami.

Tego wieczoru gościnnie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Długopola z humorystycznym przedstawieniem o kiszeniu kapisty oraz zespół Belfer Band składający się z nauczycieli SP Krauszów, który zaprezentował umiejętności wokalne w kolędzie „A wczora z wieczora”.

Wśród widowni zasiedli licznie mieszkańcy Krauszowa i Długopola oraz zaproszeni goście m.in.: ks. Mateusz Bochynek z NMP w Ludźmierzu, Siostry Urszulanki, sołtys wsi Krauszów Stanisław Kalata, sekretarz UG Beata Szewczyk, z-ca przew. Rady Powiatu Józefa Guziak, komendant OSP w Krauszowie Jan Pawlikowski wraz ze strażakami.

W uznaniu za pomoc przy organizacji uroczystości poświęcenia sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Krauszowie, pani Dyrektor Barbara Stala złożyła serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Krauszowa, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Długopola oraz strażakom z OSP w Krauszowie.


 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 28 2020 21:30:34 ˇ 10 Czytań Drukuj
Lekcja wychowania fizycznego na nowotarskim lodowisku
W środę – 22 stycznia 2020 r. - uczniowie klas: VI, VII, VIII w ramach wychowania fizycznego wybrali się na nowotarskie lodowisko. Młodzież pod opieką nauczycieli uczyła się lub doskonaliła technikę jazdy na łyżwach. Pomimo upadków, wszyscy bardzo dobrze sobie radzili i świetnie się bawili. Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 27 2020 16:32:48 ˇ 7 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Biegach Narciarskich
21 stycznia 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Biegach Narciarskich. Wśród naszych uczniów, znalazło się dwóch śmiałków, którzy spróbowali swoich sił w tej dyscyplinie. Wielkie gratulacje dla Magdaleny Kucharskiej oraz Dawida Karpiela. Dawid w swojej kategorii na dystansie 3 kilometrów wywalczył III miejsce. Gratulujemy!!!

 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 27 2020 15:42:09 ˇ 9 Czytań Drukuj
XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krempachach

22 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Krempachach odbył się XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział 16 szkół gminy Nowy Targ. Jury wysłuchało 36 kolęd i pastorałek wykonanych przez 45 wykonawców w 3 kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znalazły się nasze uczennice, przygotowane przez p. Celinę Błaszczyk. Najmłodsza uczestniczka Karolina Macioł z kl. I otrzymała wyróżnienie za interpretację pastorałki pt. „Gore Gwiazda”. Duet z klasy VIII w składzie Karolina Matuszek i Anna Saguła zajął II miejsce za wykonanie pieśni pt. „Mario, czy Ty wiesz”. Klasę V reprezentował duet Karolina Dziąba i Dominika Bury. Dziewczyny grały i śpiewały pastorałkę pt. „Zagrudniony” i zajęły I miejsce. Serdecznie gratulujemy młodym artystkom, życząc dalszych sukcesów!!!


 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 27 2020 15:23:59 ˇ 9 Czytań Drukuj
Informacja dla rodziców oddziału przedszkolnego
OGŁOSZENIE


W czasie ferii zimowych, tj. od 27.01.2020 r. do 7.02.2020 r., w naszej szkole zajęcia w oddziale przedszkolnym będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 11.30.

 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 26 2020 23:54:13 ˇ 8 Czytań Drukuj
Spotkanie z nowotwrskim przyrodnikiem p. Danielem Urbaniakiem

W dniu 15.01.2020 na zaproszenie p. Kingi Sołtys-Jachymiak przyjechał do naszej szkoły wyjątkowy gość – p. Daniel Urbaniak - nowotarski przyrodnik, pasjonat, fotograf i organizator wydarzenia ,,Nocy Sów”. Jako pierwszy na świecie sfotografował żywego kreta Albinosa we Frydmanie. Wiele jego zdjęć można znaleźć w słownikach przyrodniczych i kwartalniku Tatry. Pan Daniel jest znany na Podhalu jako Pan Sowa, od dziecka jest zafascynowany tymi wspaniałymi ptakami. Co roku organizuje akcję kosz dla uszatki, wiesza w wybranych miejscach w mieście i w pobliskich lasach kosze lęgowe dla uszatek, wiesza też budki lęgowe dla puszczyków. Opiekuję się sowimi rodzinami zamieszkującymi Nowy Targ i Podhale. Jest twórcą Uszatego Szlaku turystycznego- pierwszy taki w Polsce. Przyrodnik w niezwykle ciekawy sposób przybliżył uczniom naszej szkoły tematykę zwierząt zamieszkujących tereny Podhala, Spisza i Orawy. Zaprezentował wiele urokliwych, samodzielnie wykonanych zdjęć niedźwiedzi, saren, lisów, zajęcy, ptaków a w szczególności ukochanych sów, co dla autora zdjęć wiązało się często z wieloma godzinami a nawet dniami czekania na obiekt fotografowania w specjalnej leśnej czatowni. Tłumaczył też co zrobić, gdy znajdziemy młodego lub rannego ptaka. Można było podziwiać z bliska to wszystko co p. Daniel zabiera ze sobą do lasu czyli czatownie, stroje maskujące, sprzęt fotograficzny. A najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli przymierzyć strój maskowniczy, który przypomina barwy ochronne snajpera.

Wiele zdjęć ma swoją wyjątkową historię powstania, a inne powstały zupełnie przypadkowo - z zaskoczenia, czasami z narażeniem zdrowia... Wszystko to sprawiło, że spotkanie z niezwykłym gościem wspaniale wpisało się w tak ważne cele edukacji jak wrażliwości na piękno przyrody, chęci aktywnego jej poznawania i szacunku dla niej.

Podczas spotkania uczniowie udowodnili, że są otwarci na walory estetyczne naszej otaczającej nas przyrody i chętnie ją poznają, trzeba tylko umiejętnie nimi pokierować. Postać pana Daniela i jego zaangażowanie w promowanie ochrony jednego z najcenniejszych darów jaki jest nam dany - wspaniałej, wciąż nie do końca odkrytej, a przez to tym bardziej fascynującej przyrody, zaciekawiła młodych odkrywców. Na sali było słychać częste zachwyty. Miejmy nadzieję, że naszym uczniom starczy zapału i cierpliwości do dalszego kształcenia i rozwijania podobnych pasji jakie posiada nasz gość.

 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 20 2020 20:56:55 ˇ 9 Czytań Drukuj
Jaseła w remizie OSP w Krauszowie
 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 19 2020 22:35:23 ˇ 10 Czytań Drukuj
Konkurs informatyczny - Pix Programming Challenge

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge. Eliminacje i półfinał konkursu zostały przeprowadzone online za pośrednictwem aplikacji PixBlocks, a finał odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Poznańskiego. Uczestnicy na każdym etapie konkursu mieli za zadanie rozwiązać zadania z zakresu programowania blokowego – młodsza i średnia grupa oraz programowania tekstowego w języku Python – najstarsza grupa. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów naszej szkoły, z czego czworo zakwalifikowało się do półfinału. Byli to Mateusz Jachymiak (klasa VIII), Anna Saguła (klasa VIII), Mateusz Pęksa (klasa VI) i Piotr Fudalewicz (klasa VI). Już sam fakt, że znaleźli się oni w gronie półfinalistów jest ich dużym sukcesem i wyróżnieniem dla szkoły. Uczniowie wraz z opiekunem otrzymali stosowne dyplomy. Gratulujemy!!!


 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 19 2020 22:25:36 ˇ 9 Czytań Drukuj
XXV Parafialny Konkurs Kolęd

W sobotę i niedzielę (11 - 12 stycznia 2020 r.) jubileuszowy XXV Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Domu Podhalan w Ludźmierzu.
Jury pod przewodnictwem siostry Marii Gendery podjęło decyzję i przyznało uczniom naszej szkoły następujące miejsca:

W kategorii najmłodsi:

• I miejsce: Dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Krauszowie
• I miejsce: Ania Sojka (odział przedszkolny)

W kategorii soliści klas I – III:

• III miejsce: Karolina Macioł (kl. I) - "Był pastuszek bosy".

W kategorii duety:

• I miejsce: Karolina Matuszek (kl. VIII) i Anna Saguła (kl. VIII) - „Mario, czy Ty wiesz”
• III miejsce: Eliza Froncz (lat 5) i Marlena Froncz (kl. VI) - „Złota Jerozolima”
• III miejsce: Marlena Froncz (kl. VI) i Zuzanna Sąder (kl. VI) - „Lulaj Go Matko lulaj”

W kategorii zespoły kl. I - III:

• I miejsce: Uczniowie klasy III - „Lulajże Jezuniu”
• II miejsce: Uczniowie klasy II - „Gore gwiazda Jezusowi”

W kategorii zespoły kl. IV - VIII:

• I miejsce: Uczniowie klasy V - „Zagrudniony”
• III miejsce: Magdalena Borzęcka (kl. V) , Marlena Borzęcka (kl. IV) i Amelia Borzęcka (kl. II) - „Od serca do ucha”

W kategorii zespoły góralskie:


• I miejsce: Marina Bobek (kl. V) i Kamil Bobek (kl. II) - „Skocmy do Betlejem”

Gościnnie po raz pierwszy wystąpił Zespół Wokalno-Instrumentalny nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krauszowie BELFER-BAND, którzy zaśpiewali "A wczora z wieczora" oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Ludźmierza, którzy zaśpiewali "Gore gwiazda".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


 Dodane przez Linka1971 dnia styczeń 15 2020 23:00:55 ˇ 10 Czytań Drukuj
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
UCZNIOWIE
Plan lekcji

Samorząd uczniowski

Pomoce do lekcji

Godzina kodowania

Kalendarz roku szkolnego

E-dziennik - instrukcja

Pomagamy innym
Nawigacja
Strona Główna
Nasza kadra
Kontakt
E-dziennik
Galeria
Szukaj
Facebook

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl